تست حسابان 1 و 2

تومان۴۰,۰۰۰

این کتاب شامل تست حسابان ۱ و ۲ که توسط دکتر پاریاب مدرس معتبر دروس ریاضی داشنشگاهی است. دکتر پاریاب مولفان کتابهای درسی هستند.

دسته: برچسب:

توضیحات

تست حسابان 1 و 2

تالیف دکتر خلیل پاریاب – حمید صفدری – حسینعلی طاهرزاده – احمد نادری مولفین کتاب های درسی

تست حسابان شامل مجموعه تست هایی است که بر اساس کتابهای حسابان تنظیم شده است و حل تست ها نیز بصورت تشریحی برای هر یک از سوالات در کتاب آمده است.

کتاب تست حسابان تالیف مولفین کتاب های حسابان میباشد و این مولفین خود از مدرسین دروس دانشگاهی و مسلط به مفاهیم فوق میباشند.

تست تالیفی چیست؟

تست حسابان بصورت تالیفی میباشد بدین معنی که این تست ها از سایر امتحانات و کنکور کپی نشده است و توسط مولف مطابق با مطالب درسی کتابهای حسابان
یازدهم و حسابان دوازدهم تالیف شده است.

کتاب تست حسابان زیادی بازار امروز یافت میشود ولی این کتاب با توجه به مفاهیم بازاری تنظیم نشده و تست ها از نظر علمی کاملا استاندارد و صحیح تالیف و تنظیم شده است.

برای مطالب درسی بعنوان کتاب کمک درسی میتوان از کتاب ریاضیات عمومی مارون جلد اول و کتاب ریاضی عمومی جلد دوم  استفاده کرد.

کتاب ریاضیات عمومی مارون جلد اول که شامل مطالبی از جمله توابع ، مشتق گیری و اعداد مختلط میباشد قابل دانلود  بصورت PDF است.

کتاب ریاضیات عمومی مارون جلد 2 نیز شامل مطالب انتگرال گیری ، کاربرداهای انتگرال گیری و سریها میباشد قابل دانلود بصورت PDF است.

حسابان چیست؟

حسابان (به انگلیسیCalculus) (یا حساب دیفرانسیل و انتگرال)، که در گذشته به آن حساب بی‌نهایت‌کوچک‌ها (به انگلیسیInfinitesimal Calculus) می گفتند شاخه‌ای از ریاضی است.

همان‌گونه که هندسه مطالعه‌ی اشکال و جبر تعمیم عملیات حساب (چهار عمل اصلی) است، حسابان به مطالعه‌ی ریاضیاتی تغییرات پیوسته می پردازد.

حسابان دارای دو شاخه: حساب دیفرانسیل و حساب انتگرالی است. حساب دیفرانسیل به مطالعه نرخ تغییرات و شیب منحنی‌ها پرداخته در حالی که حساب انتگرالی به تجمع مقادیر و نواحی تحت منحنی‌ها می‌پردازد.

این دو شاخه توسط قضیه‌ی اساسی حسابان، به یک دیگر مرتبط شده و از مفاهیم بنیادی همگرایی دنباله ها و سری‌های نامتناهی به یک حد خوش تعریف استفاده می‌کنند.[۱]

حساب بی‌نهایت‌ کوچک‌ها به طور مستقل در اواخر قرن هفدهم میلادی توسط ایزاک نیوتون و گوتفرید ویلهلم لایبنیز توسعه یافت.[۲][۳] امروزه حسابان در علوم، مهندسی و اقتصاد کاربردهای گسترده‌ای پیدا کرده است.[۴]

در آموزش ریاضی، حسابان نشانگر درسی مقدماتی از آنالیز ریاضی است که به طور عمده به مطالعه توابع و حدود می‌پردازد. کلمه حسابان (جمع آن calculi است) یک کلمه لاتین است که معنای اصلی آن سنگ کوچک است.

به دلیل این که از تکه های سنگ برای محاسبات استفاده می کردند، معنای این کلمه تکامل یافته و این کاربرد را پیدا کرد.

این موضوع شامل موارد دیگری از جمله حساب گزاره‌ای، حساب ریچی، حساب تغییرات، حساب لامبدا و حساب فرآیندی نیز می شود.

توضیحات تکمیلی

وزن 0.374 کیلوگرم