پیشرانه ، پرتاب ، مدل های هزینه ، مهندسی سیستم و مدیریت فضاپیما

در این کتاب به مباحث مهم سیستم های پیشرانه فضاپیما ، پرتاب، تضمین مرغوبیت، مدل های هزینه های فضاپیما، مهندسی سیستم و مدیریت فضاپیما پرداخته شده است.

توضیحات

پیشرانه، پرتاب، مدل های هزینه، مهندسی سیستم و مدیریت فضا پیما

نوشته دکتر محمد سلیمانی

معرفی:

یکی از وسایلی که شناخت محیط پیرامون انسان و تسلط و نفوذ روزافزون بر طبیعت را فراهم می سازد، ماهواره یا فضاپیما است.

امروزه با به کارگیری این فناوری، انسان در صدد تسلط و بهره گیری از محیط های خارج از جو زمین است. ماهواره ها ابزارهایی هستند که بسیاری از خواسته های ملل توانمند به این صنعت را به سهولت برآورده می سازند.

اصولاً ایجاد یک مجموعه فضایی نیازمند پرتاب است و پرتاب نیز نیازمند سیستم های  پیشرانه فضایی می باشد.

ماهواره ها بسیار گران قیمت و دارای ابزارهای بسیار حساس و ظریف اند و بعد از پرتاب امکان تعمیر آنها تقریباً غیر ممکن است و مأموریت تعمیر ماهواره شاید به اندازه خود ماهواره هزینه بر باشد.

بنابراین شایسته است که تمامی سیستم ها از نظر کیفیت تضمین گردند. توجه به این نکته اهمیت دارد که انجام خواسته های مأموریت روی اندازه، هزینه و ریسک مأموریت اثر دارد. در نتیجه یک بخش مهم در ایجاد یک مجموعه فضایی کنترل هزینه و کاهش ریسک است.

در این کتاب به مباحث مهم سیستم های پیشرانه فضاپیما ، پرتاب، تضمین مرغوبیت، مدل های هزینه های فضاپیما، مهندسی سیستم و مدیریت فضاپیما پرداخته شده است.

عمده مطالب این کتاب از ویرایش سوم کتاب مرجع SPACE MISSION ANALYSIS AND DESIGN نوشته Wiley J.Larson&James گرفته و ترجمه شده است.

نویسندگان: دکتر محمد سلیمانی، مهندس سید حسن صدیقی، دکتر مجتبی ابوالقاسمی، دکتر سیدمجید اسماعیل ­زاده، مهندس علی جعفرصالحی

سال انتشار: 1390

برای تهیه این کتاب با روابط عمومی سازمان فضایی ایران با شماره تلفن های 22019990 و 22019991 تماس حاصل فرمایید.

توضیحات تکمیلی

وزن 0.7 کیلوگرم

همچنین ممکن است دوست داشته باشید…